KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16873125

nr 1687 3125

Lucie Lundberg

(1908-1983), Sverige

Akvareller, 3 st, Signerade. Akvarell, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 36x26 cm

Lucie Lundberg, svensk tecknare och illustratör född född Sperling 1908 i Riga, död 1983.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 17 mars 2025
kl 20:34:07

Lucie Lundberg

Läs mer om Lucie Lundberg