KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16873125
nr 1687 3125
Lucie Lundberg
(1908-1983), Sverige
Akvareller, 3 st, Signerade. Akvarell, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 36x26 cm
Lucie Lundberg, svensk tecknare och illustratör född född Sperling 1908 i Riga, död 1983.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 mars 2025
kl 20:34:07
1.500 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Lucie Lundberg
Läs mer om Lucie Lundberg